16.01.2020 se v Lubawce konalo setkání představitelů polské a české strany týkající se aktuálního stavu přípravy a realizace dálnice D11 a S3.
16.01.2020 se v Lubawce konalo setkání představitelů polské a české strany týkající se aktuálního stavu přípravy a realizace dálnice D11 a S3.

2020-01-17 16.01.2020 se v Lubawce konalo setkání představitelů polské a české strany týkající se aktuálního stavu přípravy a realizace dálnice D11 a S3.

16.01.2020 se v Lubawce konalo setkání představitelů polské a české strany týkající se aktuálního stavu přípravy a realizace dálnice D11 a S3.

  • Informace o stavu stavby komunikace S3 byly představeny GDDKiA (polská obdoba ŘSD), oddělení Wrocław

Na polské straně bude jako poslední vybudován úsek Bolków-Kamenná Hora, který se skládá z čtyřproudé komunikace s heliportem pro záchranářské vrtulníky a dvou tunelů. Ukončení stavby S3 je naplánováno na rok 2023.

Vizualizace dálnice S3 od uzlu Bolków k uzlu Kamenná Hora sever v Dolnoslezském vojvodství

https://www.youtube.com/watch?v=XwEjusCYnmo

  • Informace o stavu výstavby dálnice D11 představili zástupci ŘSD.

Na české straně je dokončen úsek Praha-Hradec Králové a ve výstavbě je další úsek do Jaroměře. Stavba dálnice D11 je klíčovou dopravní investicí pro Královéhradecký kraj.

Cílem setkání bylo také představení potenciálu a potřeby těchto dálnic. Účastníci také prodiskutovali připomínky spojené se stavbou obou dálnic.

Velmi děkujeme všem představitelům polské i české strany za účast na akci, která byla zorganizována v rámci projektu „Společně řešíme problémy“, spolufinancovaného z prostředků Evropské unie v rámci programu Interreg V-A Česká republika-Polsko.

Zde se můžete seznámit se stranou projektu „Společně řešíme problémy“, kde najdete informace o dalších realizovaných akcích

http://skupiny.esus-novum.eu/